Sanayi

A+ A-

MESA Sanayi Grubu

MESA'nın inşaat işlerinde klasik yapım usulleri ile ulaştığı üretim ve kalite düzeyini yükseltme arayışı, Sanayi Grubu'nu oluşturan şirket ve tesislerin kurulmasına yol açmıştır.

Bu arayış ilk aşamada, Türk İnşaat Sektörüne tünel kalıp teknolojisini, MESA Grup'a MESA İmalat Sanayii A.Ş'ni kazanmıştır. Bugün, tünel kalıp, Türkiye toplu konut girişimlerinin başlıca teknolojisi olmuştur.  MESA İmalat Sanayii A.Ş ise dünyanın en büyük tünel kalıp üreticisidir.   

1978'de 44.000 m2 arazisi üzerinde, 3.500 mkapalı alanda başlayan sanayi tesisleri entegrasyonu, bugün toplam 385.000 m2açık, 40.000 mkapalı alanda, kalıp ve iskele sistemleri, çelik hasır, ahşap, pvc, alüminyum doğrama sistemleri ile beton prefabrike elemanların üretildiği, MESA Organize Sanayi Bölgesini oluşturuyor.

 

385.000 m2 açık, 40.000 m2 kapalı alan...

MESA; inşa ettiği yapıların tüm detaylarında yüksek kalite standartlarını sürdürebilmek için, yapı elemanlarının güvenilirliğine ve kalitesine özenle yaklaşıyor. Bu güveni ve kaliteyi de topluluk şirketleri bünyesindeki üretimleri ile sağlıyor.

AR-GE bölümü ile yeni teknolojiler üretip ürün seçeneklerini arttırırken, dünya kalıp üreticileri arasında markalaşıyor.