Sosyal Sorumluluk

A+ A-

MESA, içinde yaşadığı topluma duyduğu sorumlulukla bugüne kadar; eğitime, çevreye, kültüre ve kendi tarihine ışık tutmaya çalıştı. Okullar, restore ettiği kültürel yapılar ve yarınlar için yeşerttiği doğal alanlar, MESA'nın sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdiği projeleri...

 

Cemil Molla Köşkü - İstanbul

19.yüzyıl Osmanlı mimarisinin en nadide örneklerinden biri, Boğaz'ın bakir korusunda varlığını sürdürüyor. MESA, Abdülhamit döneminin gayriresmi kültür ve sanat merkezi olan bu köşkü dillere destan mimari zenginliğiyle birlikte, yapımından tam yüz yıl sonra 1986 yılında devir alındı. 2004-2005 yıllarında sürdürülen titiz restorasyon çalışmasından sonra köşk Boğaz sırtlarından geleceğe daha güçlü bakıyor.

Cemil Molla köşkü ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen tıklayın.

  

EĞİTİM

Ankara Üniversitesi Özel Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Yeniden İnşası - Ankara

Ankara Üniversitesi Özel Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÖZEAUM) çeşitli engel gruplarında bulunan çocuk ve ailelerine yönelik özel eğitim bölümü akademisyen ve öğrencileri tarafından özel eğitim destek hizmetleri sunmaktadır. ÖZEAUM, farklı özelliklere sahip çocuklara ve ailelerine özel eğitim destek hizmetlerinin sağlanması ve fakültenin ilgili bölümlerindeki lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine özel eğitim alanında gözlem ve uygulama ortamının oluşturulması amacıyla 1980-1981 öğretim yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi bünyesinde Özel Eğitim Bölümü’ne bağlı olarak bölüm öğretim elemanları tarafından, Özel Eğitim Birimi adıyla kurulmuştur. 2004 yılından itibaren de Özel Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Altınoluk İlkokulu - Altınoluk

16 derslik, 20 öğretmen ile 436 öğrenciye eğitim vermektedir.

 

MESA KORU Sitesi İlköğretim Okulu - Ankara

19 Derslik,  20 öğretmen ile 585 öğrenciye eğitim vermektedir. 

CAPITOL İlköğretim Okulu - İstanbul

10 Derslik,  11 öğretmen ile 309 öğrenciye eğitim vermektedir.

 

Bahçeşehir Süleyman Demirel İlköğretim Okulu - İstanbul

26 derslik, 60 öğretmen ile 1.430 öğrenciye eğitim vermektedir.

Sincan Eğitim Okulu - Ankara

25 derslik, 54 öğretmen ile 189 öğrenciye eğitim vermektedir.

 

 

KÜLTÜR

Beşiktaş Belediyesi AKATLAR Kültür Merkezi - İstanbul

Çok yönlü kullanıma açık bir sanat kompleksi olan Akatlar Kültür Merkezi, 285 koltuk kapasiteli gösteri salonu (Melih Cevdet Anday Sahnesi), her türlü serginin düzenlenebilmesi amacına uygun teknik bir altyapıya sahip 550 m² alanda kurulu sergi ve kokteyl salonu, eğitim odaları, özel eğitim ve dans salonları ile çeşitli kültürel etkinlikler, reklam ve klip çekimlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Altunizade Kültür Merkezi - İstanbul

Tiyatro sahnesi ve seminer salonlarıyla hizmet veren merkezde, çocuk ve yetişkin tiyatroları, konferans, panel, seminer, sohbet ve söyleşiler, konser, şiir akşamları, saygı/anma geceleri ve sergiler gibi birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapılmakta; Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Tasavvuf Müziği Konserleri, yazar ve düşünürler ile söyleşi programları, tarih ve kültür konferansları, farklı konu ve konuşmacılarla sağlık seminerleri, gelenekselden moderne her dalda kişisel ve karma sergiler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü programları, Sivil Toplum Kuruluşları, vakıf ve dernekler ile yapılan ortak çalışmalar yer almakta ve Üsküdar’ın her anlamda bir “kültür şehri” olması yönünde emin adımlarla ilerlenmektedir.

Üsküdar Gençlik Merkezi - İstanbul

Gençlik Merkezi; Üsküdar Belediye Başkanlığı bünyesinde, gençlerin eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarının ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesine fırsat vererek topluma aktif bireyler olarak katılmalarını sağlayan ve gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmaları yürüten bir sosyal hizmet merkezidir.

 

SAĞLIK

Yenikent MESA Semt Polikliniği - Ankara

Kadın Doğum, Genel Cerrahi, Dahiliye, Çocuk Hastalıkları, Diş, Fizik Tedavi Poliklinik hizmetleri veren merkezde ek olarak TİG Birimi, Sağlık-Net Birimi, Sivil Savunma Birimi bulunmakta ve Tetkik Üniteleri, EKG, Kan Alma, NST, Radyoloji; Direkt Röntgen, Laboratuvar hizmetleri sunulmaktadır.