Ozan Turhan

A+ A-

1973 yılında doğan Ozan Turhan, lise eğitimini Ankara Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, lisans derecesini Gazi Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 1995 yılında, MBA derecesini ise “Varlık ve Şirket Değerlemeleri” konulu tez çalışması ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden 2012 yılında almıştır.

Ozan Turhan, iş hayatının başında, 1992 yılında, MESA Mesken Sanayii A.Ş.’deki ve 1994 yılında Nürnberg Dechant Bau GmbH’daki stajyerlik tecrübelerinin ardından, 1995 yılında MESA Mesken Sanayii A.Ş.’de mimar olarak çalışmaya başlamış; ulusal ve uluslararası projelerde Teknik Müdür, Proje Müdürü, Kalite Yönetim Sistemleri ve Projeler Koordinatörü, Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. MESA Mesken Sanayii A.Ş.’de görev aldığı süre boyunca JCI sertifikalı MESA Hastanesi, Letonya-Riga Panorama Plaza Projesi, Vakıf GYO İş Merkezi, Libya Derne Üniversitesi Kampüsü, Libya Al-Fateh Üniversitesi, LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) PLATINUM sertifikalı Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Merkezi gibi yapıların yanı sıra; otel, ofis binası ve MESA markası ile üretilen yüksek nitelikli konut projelerini de yürütmüştür. Üretim süreçlerinde sürdürülebilirlik vizyonunun yapılandırılması ve MESA projelerinde daha etkin kullanılması için teorik ve pratik proje ve uygulama süreçlerini yönetmiştir.

Turhan, Nisan 2021 tarihinde MESA Mesken Sanayii A.Ş.’nin Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiş, ayrıca; MESA Holding iştiraklerinden KOSAŞ A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili sıfatıyla sürdürülebilir tarım ve hayvancılık, tesis yönetimi hizmetleri ve catering hizmetleri konularında işletme ve yönetim faaliyetlerini, MESA Sigorta A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürütmüştür. Turhan, 2022 yılı itibarıyla MESA Mesken İnşaat Grup Başkanlığı görevini sürdürmektedir.